Košarka: Sparsi preko Slobode stigli do završnice Kupa BiH

| 20:04

Ekipa sarajevskih Sparsa je pobjedom protiv tuzlanske Slobode rezultatom 82-75 (25-15, 18-17, 15-15, 24-28) ostvarila plasman u završnicu Kupa BiH. Već su se ranije za završnicu kvalificirali Igokea (direktno), Mladost i Široki.

Tuzlaci nisu večeras uspjeli ponoviti igru iz prvenstva kada su slavili u Sarajevu, a pobjeda im je donosila spas sezone u kojoj im predstoji Liga za opstanak.

Nakon izjednačenog početka utakmice ekipa Sprasa na isteku prvog perioda radi dvocifrenu razliku (25-15). U drugom periodu su se Tuzlaci približili na 7 poena zaostatka (27-34), nakon čega slijede dvije vezane trojke Zahiragića za 40-27 vodstvo domaćina. Na odmor se odlazi sa 43-32 za Sparse.

Treću četvrtinu domaći igrači otvaraju serijom 9-2, ali gosti do kraja ovog dijela smanjuju na zaostatak kojim se ušlo u drugo poluvrijeme (58-47).

U posljednjoj dionici igre Tuzlaci su pokušavali da uvedu utakmicu u neizvjesniju završnicu, ali za to nisu imali snage.

(TI/Bhbasket) / Foto: Arhiv