Izbor sportiste TK: Zlatni košarkaš Emir Čerkezović najbolji u 2015. godini (FOTO)

by admin
| 5:01

Emir Čerkezović, član kadetske košarkaške reprezentacije BiH, koja je na posljednjem Evropskom prvenstvu u Litvaniji osvojila zlatnu medalju, proglašen je sportistom Tuzlanskog kantona za 2015. godinu u izboru Sportskog saveza TK. Priznanje kao najboljem sportisti uručio mu je premijer Vlade TK Bego Gutić.

Kao član kadetske reprezentacije Bosne i Hercegovine u košarci, Emir Čerkezović je u 2015. godini osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu održanom u Litvaniji, te također zlatnu medalju na Olimpijskim igrama mladih koje su održane u Gruziji. Prema zavničnoj statistici FIBA-e bio je četvrti najkorisniji igrača u Reprezentaciji BiH koja je osvojila trofej prvaka Evrope.

 

Na manifestaciji koja je održana sinoć u punoj sali BKC-a dodijeljena su 33 priznanja najboljim pojedincima u 10 takmičarskih kategorija i kategoriji specijalna priznanja za doprinos u razvoju sporta, koja je dodijelio Sportski savez Tuzlanskog kantona, organizator manifestacije.

U revijalnom dijelu pograma učestvovali su plesna grupa „Pop Lock“, sopranistica Dženana Huseinagić – Sivić, učenici Srednje muzičke škole Tuzla, te Amel Ćurić i Maid Hećimović.

Priznanja:

 

INVALIDNI SPORT – POJEDINAČNO
Nukić Kadira, Streljački invalidski klub “Tuzla” 
Ermin Jusufović, SKISO “Sinovi Bosne” – Lukavac 

INVALIDNI SPORT – EKIPE
1. Streljački invalidni klub Tuzla
2. Sinovi Bosne, Lukavac, sjedeća odbojka
3. Klub specijalnih sportova Tuzla

INVALIDNI SPORT – TRENERI
1. Ejub Mehmedović, reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci
2. Fahrudin Muharemović, SKISO “Sinovi Bosne” – Lukavac 
3. Mirsad Hasić, Tuzla, Streljački invalidski klub Tuzla

SPECIJALNA OLIMPIJADA
Irmela Peranović, Tuzla, KSS Tuzla
Admir Aščerić, Tuzla, KSS Tuzla
Boris Kasumović, Tuzla, KBS Tuzla Sinbra

KADETI
1. Hamza Čajić, Lukavac, KBS Orkka Lukavac 
2. Mila Hrustić, Tuzla, Plivački klub “Zmaj Alpamm” Tuzla 
3. Dina Mahmud, KBS “Tuzla-Sinbra” Tuzla, Belmin Mrkanović, AK Doboj Istok, Klokotnica

JUNIORI
1. Rusmir Malkočević, AK “Sloboda Tehnograd” Tuzla
2. Melisa Brčaninović, KK “Jedinstvo BH Telecom” Tuzla i Maid Sukanović, Plivački klub “Zmaj Alpamm” Tuzla,  
3. Selma Ograšević,Judo klub Lukavac Lukavac i Mensur Đozić, Lukavac, KBS Orkka Lukavac

NAJUSPIJEŠNIJI TRENERI
1. Mara Lakić-Brčaninović, KK “Jedinstvo BH Telecom” Tuzla 
2. Željko Zombra, KBS Orkka Lukavac 
3. Haris Hasić, Plivački klub “Zmaj od Bosne” Tuzla 

NAJUSPJEŠNIJE EKIPE
1. Amaterska nogometna reprezentacija TK
2. Kuglaški klub Sloboda Tuzla
3. KK Jedinstvo BH Telecom Tuzla i OKK Sloboda Tuzla

SENIORI
1. Semir Delić, KBV ” FlekTom Cat” Tuzla 
2. Enid Numanović, KBS Banovići Banovići 
3. Selma Sejdinović, Judo klub Lukavac, Dajana Crnoglavac, KBS “Tuzla-Sinbra” Tuzla , Osman Junuzović, AK Doboj Istok, Klokotnica

SPORTISTA 2015. GODINE
Emir ČERKEZOVIĆ, Tuzla, košarka

POSEBNA PRIZNANJA
1. Tomislav Trojak, fotoreporter, Tuzla – posthumno
2. Ibro Ibrić, Srebrenik
3. Admir Mosorović, Lukavac
4. Fadil Kudumović, Banovići
5. Husref Musemić, Tuzla
6. Mirsad Novalić, Gradačac

(Tuzlainfo.ba) / Foto: Darko Zabuš

 

 

 

Tuzlainfo.ba pratite na društvenim mrežama: Facebook, Instagram i Youtube.
Svoje priče, upite i fotografije šaljite na našu e-mail adresu.