Karate: Belma Omerović osvojila medalju na Balkanskom prvenstvu

•
  •
  •
  •

Na 16. Balkanstvom prvenstvo za kadete, juniore i U-21 u karateu, koje se ovog vikenda održava u Dubrovniku, takmičarka KBS “Tuzla Sinbra”  Belma Omerović je ostvarila izuzetan rezultat osvojivši treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriju juniorke borbe -53kg.

Belma Omerović je u prvom krugu bila slobodna, u drugom meču je savladala predstavnicu Slovenije Zupančić Ninu rezultatom 4-0, a u narednom je poražena od predstavnice Makedonije Monike Penderovski

Predstavnica Makedonije je prošla u finale, tako da je Belma Omerović radila repasaž. U meču za bronzanu medalju je savladala predstavnicu Kosova Ramadani Medinu rezultatom 1-0.

Zapažen rezultat je imala i Dina Mahmud osvojivši 5. mjesto, koja je u borni za treće mjesto izgubila od predstavnice Makedonije Simone Simovski.

Takmičenje je nastavljeno danas mečevima u muškoj katogoriji i ekipno.

Na prvenstvu pored Bosne i Hercegovine i domaćina Hrvatske nastupaju i selekcije: Albanije, Bugarske, Makedonije, Kosova, Crne Gore, Rumunije, Slovenije, Srbije, i Turske.