U Tuzli se igra najbolji fudbal: Sloboda sa prvog mjesta odlazi na zimsku pauzu!

| 14:52
  •
  •
  •
  •

Ubjedljivim trijumfom 4:0 (2:0) nad Slavijom Crveno – crni su na veličanstven način zaključili polusezonu i kao lideri premijerligaške tabele odlaze na zasluženi zimski odmor.

Pred oko 2.500 domaćih navijača prvotimci Slobode su još jednom pokazali zbog čega su trenutno najbolji tim bh. lige i da se na Tušnju igra najljepši fudbal. Izabranici Husrefa Musemića popeli su se na “kotu 40” sa čijeg vrha gledaju sve ostale timove BHT Premijer lige.

Od prvog minuta Crveno – crni su krenuli u veliku ofanzivu ka golu Slavije. U 18. minuti Efendić snažno centrira sa desne strane, a nakon neuspješnog pokušaja udarca Stjepanovića, lopta dolazi do kralja šesnaesterca Ahmetovića kome nije bilo teško da zatrese praznu mrežu gostiju.

Ofanziva Crveno – crnih tekla je u talasima, a drugi gol za Tuzlake postigao je Zeba iz penala u 41. minuti. Prethodno je u šesnaestercu Grujičić oborio Veselinovića.

U drugom poluvremenu nastavljen je agresivni napad ka golu Slavije, no mreža gostiju mirovala je do samog kraja utakmice. Dodajmo da je sudija Ognjen Valjić zbog prigovora u 60. minuti isključio šefa struke Slobode Husrefa Musemića. To nije pokolebalo Crveno – crne da sa još dva gola zaključe meč. Ordagić je u 79. minuti snažno šutirao ka golu Slavije, lopta se odbija od jednog igrača gostiju i vara Kuburu za 3:0, a konačnih 4:0 postavlja rezervista Krpić. Igrala se 83. minuta kada je Ordagić maestralno predriblao četvoricu čuvara i uposlio Krpića kome nije bilo teško da rutinski pospremi loptu u mrežu Slavije. Fenomenalni Crveno – crni deklasirali su Slaviju za 12 ovosezonsku pobjedu.

Sloboda pred timsku pauzu i odigranih 18 kola ima 40 bodovai kao lider ide na zasluženu pauzu. Na proljeće Tuzlaci u 19. kolu gostuju kod ekipe Borca.