Košarka: Mejdan ponovo zanijemio, Sloboda poražena i od Kaknja!

| 21:11

Košarkaši Slobode u sedmom kolu Prvenstva BiH večeras su Mejdanu upisali četvrti prvenstveni i drugi domaći poraz.

Bolja od njih bila je ekipa Kaknja, koja je pokazala zašto se nalazi na drugom mjestu tabele (5-2).

Gosti su vodili od prvih do posljednjih trenutaka, imali +21, ali su na kraju, na dva minuta prije kraja, umalo od gotovog napravili veresiju. Sloboda je stigla na -1 (80:81), ali je trojku za pobjedu postigao Haris Delalić.

Puno je prelomnih trenutaka bilo tokom susreta, ali je trojka Delalića sigurno presudna. Kakanj je na kraju slavio 87:82, nanijevši Tuzlacima drugi domaći poraz i gurnuvši ih u probleme pred susret sa Mladošću naredne subote.

Odlična prva dionica protekla je u znaku Željka Palavre. Rešetao je mrežicu, a na kraju su gosti stigli do dvocifrene prednosti 28:17. Sloboda je do poluvremena primila neoprostivih 52 poena, trgla se u drugom dijelu, ali…

Delalić je postigao 22 poena imao 9 skokova, a Palavra 26. Kod domaćih Hasandić 20, Džambić 15, Sekulović i Muratović 11.

(Tuzlainfo.ba / BH Basket / Foto: Darko Zabuš)