Slobodi pobjeda u derbiju: Zebin gol jedan od najljepših ikad viđenih na Tušnju (VIDEO)

| 15:50

Nogometaši Slobode u derbi susretu 15. kola BH Telecom Premijer lige danas su pred 6.000 gledatelja na Tušnju pobijedili ekipu Zrinjskog sa 2:1 (2:0).

Sa nova tri boda Sloboda se na vrhu tabele izjednačila sa Širokim Brijegom, koji je osvojio titulu jesenjeg prvaka zbog bolje gol razlike.

Ekipu Slobode u vodstvo je u 21. minuti doveo Zeba, sjajnim lob udarcem sa 45 metara, koji se sigurno ubraja među najlješe golove postignute ikada na Tušnju.

-Šta reći…bila je ovo moja najbolja partija u ovoj sezoni. Drago mi je zbog ovog gola, zbog mojih saigrača! Što smo na takav način došli do vodstva i što smo obradovali ovu sjajnu publiku”, poručio je nakon meča Zeba.

Prednost “crveno-crnih” u 35. minuti povećao je Mehidić, a u samoj završnici utakmice Šćepanović je smanjio rezultat za konačnih 2:1.

Derbi protiv Zrinjskog bila je i idealna prilika da najvjerniji navijači Slobode, Fukare proslave svoj rođendan.

Naime, crveno – crna navijačka armija danas je slavila 28 godina postojanja, te su priredili veliki rođendanski spektakl na sjevernoj  tribini Tušnja.

U 16. kolu, koje se igra 22. novembra, Sloboda na Tušnju ekipu Čelika.

(Tuzlainfo.ba) / Foto: FK Sloboda