Kup BiH: Poznati četvrtfinalisti, na Tušnju pobjednik odlučen u finišu

•
  •
  •

Danas su odigrani revanš mečevi osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Među osam najboljih plasirali su se Sarajevo, Željezničar, Sloboda, Radnik, Mladost Doboj Kakanj, Radnički Lukavac i Borac, dok je još jučer plasman u četvrtfinale osigurao Široki Brijeg.

Najzanimljiviji susret odigran je u Tuzli, gdje su na stadionu Tušanj snage odmjerili stari sportski rivali, Sloboda i Čelik.

Prvi meč u Zenici završio je neriješeno 1:1, dok je tim Husrefa Musemića sa 2:1 slavio u revašnu. Crveno-crni su na samom startu utakmice stigli do vodstva. Zeba je u 8. minutu u svom stilu promiješao odbranu gostiju i matirao Adilovića. Gosti iz Zenice poravnali su preko Popovića u 30. minutu utakmice. Konačnih 2:1 postavio je rezervista Krpić u 90. minutu.

Sarajevo je na Koševu rezultatom 3:1 pobijedilo Slaviju. Slavija je na Koševu došla u vodstvo u 22. minutu. Gol kakav se rijetko viđa na našim stadionima postigao je Vejnović.

Osmanović je u 43. minutu izjenačio rezultat, a u 63. minutu još jedan mladi igrač, Herić, pogađa za preokret bordo tima.

Veladžić je minut prije kraja utakmice postavio konačnih 3:1.

Željezničar je nakon visoke pobjede na Grbavici i u Gabeli uspio savladai GOŠK. Plavi su slavili sa 1:0, a jedini gol postigao je Kosorić.

Mladost DK je nakon poraza u prvom meču od Slobode Novi Grad rezultatom 2:1, pred svojim navijačima bila nemilosrdna prema prvoligašu iz RS-a. Izabranici Ibre Rahimića slavili su sa 7:0. Anel Husić je postigao tri gola, a u listu strijelaca upisali su se još Arnel Delić, Edin Husć, Vedin Kulović i Faruk Gačan.

Radnik je u Bijeljini rezultatom 7:1 slavio protiv Rudar Kaknja i tako u četvrtfinale otišao sa ukupnim rezultatom 10:2.

Borac je u Gračanici sa 2:0 slavio protiv Brastva, a Radnički i Travnik su u Lukavcu odigrali meč bez golova. Dalje ide ekipa iz Lukavca koja je na Piroti trijumfovala rezultatom 0:2.