Sloboda “gazi” i u Kupu: Musemićev tim u Zenici napravio prvi korak ka četvrfinalu

| 15:43

I u prvom meču osmine finala Kupa BiH, igrači Slobode su nastavili sa dobrim igrama od početka sezone, te u duelu sa Čelikom ostvarili dobar rezultat pred uzvratni odlučujući meč u Tuzli.

Prva runda u Zenici je okončana  bez pobjednika remijem 1:1 (0:1). Tuzlaci su pružili dobru partiju, poveli golom Ahmetovića  sa bijele tačke (27.), te u nastavku imali još nekoliko dobrih prilika da već u prvom susretu naprave veliki korak ka četvrtfinalu. Domaći su izjednačili golom Kojića u 85. minuti.

Husref Musemić je protiv Zeničana napravio nekoliko izmjena kada je prvih 11 u pitanju. Na golu je bio Pirić, zadnji red su činili Efendić, Mehmedagić, Kostić i Moranjkić, u vezi su igrali Kis, Stjepanović, Ordagić, Veselinović i Mehidić, a u vrhu napada Ahmetović.

Uzvrarni susret je na programu 4. novembra na Tušnju, a za prilaz dalje Slobodi će biti dovoljna pobjeda ili utakmica bez golova.

(Tuzlainfo.ba) / Foto: sportsport.ba