“Zahuktala” Sloboda ne posustaje: I iz Zvornika sa tri boda!

•
  •
  •
  •

U 12. kolu BHT Premijer lige prvotimci Slobode su danas nastavili svoj pobjednosni niz i trijumfom u Zvorniku (1:2) sačuvali mjesto lidera na tabeli.

U 18. minuti Drina je iz prekida, iskoristila grešku stopera Mehmedagića i golom Stojanovića došla u vodstvo od 1:0.

Nakon gola Crveno – crni su zaigrali agresivnije, no šanse Mehidića, Stjepanovića i Veselinovića nisu urodile plodom da se dođe do poravnanja.

Drugo poluvrijeme počelo sa nekoliko neiskorišteni šansi domaćina, da bi nakon toga Sloboda preuzela inicijativu koju je krunisala golovima Kostića (83.) i Krpića (87.) za novu gostujuću pobjedu.

Ovo je 11. uzastopni meč Slobode od kako nije osjetila gorčinu poraza. Narednu utakmicu Tuzlaci igraju 21. oktobra, kada će u osmini finala Kupa BiH u Zenici igrati protiv Čelika.