Novo slavlje na Tušnju: Sloboda u vrhu tabele, Ahmetoviću peti gol sezone!

| 16:20

Petom pobjedom u ovogodišnjem prvenstvu, Sloboda se učvrstila na drugoj poziciji Premijer lige BiH.

Danas su i više nego zasluženo bili bolji od ekipe Veleža (2:0), koju je težeg poraza spasio danas izvrsni golman Adnan Bobić, u čiji je okvir gola domaći tim uputio čak 36 udaraca.

Golove za pobjedu domaćih postigli su Mersudin Ahmetović u 44. i Amer Ordagić u 70. minuti , a od brojnih šansi „crveno-crnih“, koji su dominirali svih 90. minuta utakmice, istaći ćemo tek neiskorišteni jedanesterac Zajka Zebe u 53. minuti.

U narednom kolu Sloboda gostuje u Doboju kod Kaknja, kod ekipe Mladosti koja se nalazi u donjem dijelu tabele i do sada ima zabilježenu tek jednu pobjedu i osvojenih osam bodova.

Treba spomenuti da je Mersudinu Ahmetoviću gol na današnjoj utakmici bio peti u ovoj sezoni, kojim je nakon ove utakmice zajedno sa Leonom Benkom iz Sarajeva zaposjeo na vrh premijerligaške liste strijelaca.

(Tuzlainfo.ba) / Foto: Arhiv