Remi u Kaknju, poraz Bišćana: Slobodu na prvom mjestu ostavila Budućnost!

•
  •
  •
  •

Pet kola prije kraja prvenstva Prve lige FBiH, i nakon najtežeg proljetnog gostovanja, FK Sloboda je uspjela zadržati prvu poziciju.

Iako nisu uspjeli pobjediti i Kaknju (1:1), na prvom mjestu ih je ostavila ekipa Budućnosti, koja je kao domaćin pobjedila Jedinstvo (1:0).

Sloboda je u vodstvo došla u 62. minutu iz jedanaesterca, a strijalac je bio Krpić. Domaćini su izjednačili devet minuta kasnije golom Mirvića.

Sloboda u finiš prvenstva uazi sa 56 bodova, dva više od konkurenta iz Bihaća.

Do kraja prvenstva Slobodu očekuju još domaći susreti sa Orašjem, Iskrom i Igmanom, te gostovanja kod Branitelja i Gradine.

Bišćani će na gostovanjima igrati protiv Rudara, te Branitelja u predzadnjem kolu.

U ovom 25. kolu još su igrali (rezultate objavljujemo kasnije): Gradina-Čapljina 2:0, Iskra-Igman 1:1, Orašje-Mladost 2:3, Podgrmeč-Radnički 3:1, GOŠK -Bratstvo (igraju sutra). Slobodna je bila ekipa Branitelja.

Na današnjem susretu, navijači Slobode i pripadnici MUP-a ZDK-a su se iz još uvijek nepoznatih razloga sukobili. Epilog su privedena trojica pripadnika “Fukara”, dok je jedan pripadnik policijska snaga zadobio lakše tjelesne povrede.

(TI) / Foto: Arhiv