Sloboda slavila u Bijeljini: Ponovo odlučio sjani Ahmetović!

| 16:54

U 5. kolu BHT Premijer lige Crveno – crni su pred sobom imali tešku prepreku na gostovanju kod bijeljinskog Radnika, koju su na redost svojih navijača uspješno prešli.

Musemićeva ekipa prikazala je sigurnu, čvrstu i disciplinovanu igru i sasvim zasluženo slavila pobjedu rezultatom 0:1 (0:1). Strijelac pobjedonosnog gola za Crveno – crne bio je sjajni Mersudin Ahmetović!

Šef struke Crveno – crnih ovoga puta je napravio dvije izmjene u početnom sastavu. Na golu je stajao Pirić, zadnju liniju su činili Efendić, Mehmedagić, Kostić i Ivetić, u veznom redu igrali su Stjepanović, Ordagić, Veselinović, Govedarica i Zeba, a u vrhu napada igrao je Ahmetović.

Na klupi je ostao Mehidić, dok je Moranjkić zbog povrede izostao iz sastav. Baš kako se i očekivalo, Crveno – crne je dočeka snažna ekipa domaćina. Igralo se čvrsto, bez mnogo prilika i uglavnom između dva šesnaesterca.

Sloboda je igrala pred velikim brojem navijača pristiglih iz Tuzle, a veliku radost donosi im sjajni Ahmetović u posljednjim trenucima prvog poluvremena (43. minuta). Lijevi bek domaćina Jakovljević griješi, a takve kikseve napadač kalibra Ahmetovića jedva čeka da kazni. Za našeg napadača bio je ovo četvrti pogodak u pet premijerligaških kola. Bilo je to idealno vrijeme za vodstvo i veliki šok za Radnik.

U drugom poluvremenu domaćini su oštro krenuli po izjednačenje, no naš tim je sigurno čuvao vodstvo. Vrlo brzo bijeljinski tim doživio je novi šok kada je Šećerović zaradio crveni karton. Bivši veznjak Crveno – crnih morao je na hlađenje u svlačionicu, ostavivši svoju ekipu da sa igračem manje pokuša nešto protiv danas odlične ekipe Husrefa Musemića. Naši fudbaleri pokušali su iskoristiti igrača više, pa su vrlo brzo uslijedile dvije dobre prilike da sa Radniku po drugi put zatrese mreža.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, te Crveno – crni punog plijena napuštaju Semberiju. Musemićev tim se na pravi se način iskupio za prosute bodove u prošlom kolu protiv Borca.

(Tuzlainfo.ba/fksloboda.ba) / Foto: D. Zabuš