Nova pobjeda Slobode: Zahuktali košarkaši Damira Mulaomerovića srušili i Mladost!

| 18:47
2202 kosarka sloboda
  •
  •
  •
  •

Košarkaši Slobode večeras su u Mrkonjić Gradu pobjedili ekipu Mladosti, lidera Lige 12, te se tako učvrstili na četvrtom mjestu i teoretski osigurali opstanak u društvu najboljih bh. ekipa.

Sloboda je do konačnih 71:85 (20:19 17:16 8:28, 26:22) i četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica stigla na krilima raspoloženog dvojca Dalibor Peršić (26 poena) i Nermin Hujdurović (24 poena).

Odlučujuća dionica u takmici bio je treći period u kojem su izabranici Damira Mulaomerovića za osam minuta napravili nevjerovatnu seriju od 0:20, te rezultat nakon 37:35 na poluvremenu, u potpunosti okrenuli u svoju korist.

U narednom kolu „crveno-crni“ u Mejdanu dočekuju ekipu Kaknja, koja je u grčevitoj borbi za opstanak večeras pojedio ekipu Čapljine (92:84).