Prvi Ćirin poraz na klupi Slobode: Sa Zvezdom ravnopravni samo u prvom poluvremenu

| 14:49
0502 zvezda
  •
  •
  •
  •

Nogometaši tuzlanske Slobode, danas su doživjeli svoj prvi poraz pod vodstvom Miroslava Ćire Blaževića.

Nakon tri pobjede u duelima sa nešto lakšim protivnicima, „crveno-crni“ su u Kopru, pred praznim tribinama, poraženi od beogradske Crvene zvezde (3:0), sa kojima su odigrali prvu međusobnu utakmicu nakon 23 godine pauze.

Izabranici Miroslava Ćire Blaževića u prvom poluvremenu (0:0) su se dobro nosili respektabilnim srbijanskim klubom i bili potpuno ravnopravanprotivnik Zvezdi.

Međutim, u drugom poluvremenu evidentno kvalitetniji sastav Crvene zvede je golovima Ninkovića sa bijele tačke, Pečnika i Milinovića ostvario sigurnu pobjedu.

Nakon dosuđenog jedanesterca u 49. minuti, Sloboda je igrala sa igračem manje, jer je zbog igranja rukom crveni karton dobio Samir Efendić.

Utakmicu je i direktno prenosila TV Arena Sport.

Do 14. februara kada okončavaju priprme u Kopru, igrače Slobode očekuju još tri utakmice ekipa Krke, Kopra i Triglava.