Osnovna škola „Pazar“: Austrijsko-bosansko udruženje „Medo“ mališanima doniralo školsku lektiru

by admin
| 13:54
2604_Donacija_knjiga_OS_Pazar_Tuzla_2
  •  
  •  
  •  
  •  

Vlada austrijske pokrajine Tirol donirala je Osnovnoj školi „Pazar“ u Tuzli komplet školskih lektira za biblioteku ove škole.

Vrijednost doniranih sredstava je 500 EURA, a škola je dobila 85 lektirskih naslova, kojih nema u biblioteci. Projekat je implementiralo Austrijsko-bosansko kulturno udruženje Medo, sa sjedištem u Beču.

„Zahvaljujemo se Udruženju Medo i Vladi austrijske pokrajine Tirol. U našoj školi je potpuno opustošen knjižni fond u biblioteci i pokrenuli smo projekat njene obnove. Stoga nam je ova donacija izuzetno značajna kao početna podrška u našim nastojanjima. Posebna vrijednost knjiga koje smo dobili je u tome što su se predstavnici donatora potrudili da nabave knjige po spisku lektira koji je sačinjen u našoj školi, a kojih do sada nismo imali u našem bibliotečkom fondu.“, izrazio je svoju zahvalnost Samir Bajraktarević, direktor OŠ Pazar.

Tuzlainfo.ba pratite na društvenim mrežama: Facebook, Instagram i Youtube.
Svoje priče, upite i fotografije šaljite na našu e-mail adresu.