Polufinale doigravanja A1 lige BiH: Play Off ponovo namučio Slobodu

•
  •
  •
  •

Kao i u posljednjoj utakmici A1 lige BiH, košarkaši sarajevskog Play Off-a su i u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja ove lige sinoć u Mejdanu dobro namučili košarkaše Slobode.

Tuzlaci su na kraju slavili sa 86:76 (20:14, 20:23, 22:22, 24:17), ali su većim dijelom drugog poluvremena strahovali za konačni ishod.

Gosti, koji su u Tuzlu doputovali bez trenera i sa svega osam igrača, prvi put su poveli  pred kraj trećeg perioda 53:57, te bili u igru za pobjedu sve do 35. minuta kada je igru zbog pet ličnih grešaka napustio Tarčin, najbolji igrač kapiten i trener Play Off-a.

U redovima Slobode odličnu partiju je pružio novajlija Armin Avdibegović, sa postignuta 24 poena, među kojim su i oni odlučujući.

Priliku da osiguraju finale Sloboda će imati u utorak na Ilidži, kada će gostovati Play Off-u.

U drugom polufinalnom susretu ekipa sarajevskog Sparsa savladala je Brčko sa 82:50.