(FOTO) Izbor sportiste Tuzle 2012.: Titula najboljeg za plivača Andreja Simića

by admin
| 21:34
2202_sportista_2
  •  
  •  
  •  
  •  

Na 53. manifestaciji  „Izbor sportiste godine Tuzle“, koja je večeras održana u Narodnom pozorištu Tuzla, titulu najboljeg sportiste u 2012. godini ponio je Andrej Simić, plivač PK „Zmaj“.

U prilično komplikovanoj podjeli sportista i sportskih klubova na kategoriju oficijelnih olimpijskih sportova i kategoriju iz „prepoznatih olimpijskih“ i ostalih sportova, večeras je nagrade i prinanja dobilo čak 40 pojedinaca, sportskih kolektiva i organizacija.

Najbolji sportista je višestruki državni prvak i rekorder u više plivačkih disciplina , te osvajač medalja na međunarodnim mitinzima u BiH i inostrantvu.

Pored njega u konkurenciji seniora/ki (preko 18 godina) i kategoriji iz oficijelnih olimpijskih sportova nagrađeni su: Adnan Malkić – AK „Sloboda – Tehnograd“ Tuzla, Irma Rahmanović – KK „Jedinstvo BH Telecom“ Tuzla i Dragana Kerkez – STK „Kreka“ Tuzla.

U konkurencija juniora nagrade su dobili Asim Ahmedić – OKK „Sloboda“ Tuzla, Benjamin Abdulahović – AK „Sloboda – Tehnograd“ i Mensur Ćorić – BK „Zmaj od Bosne“ Tuzla, dok su kod kadeta nagrađeni Vanessa Tinjić – KRGS „Sloboda“ Tuzla, Stela Matičević – PK „Sloboda“ Tuzla, Adis Bilalić –Brdsko biciklistički klub „Extreme“ Tuzla.


U konkurenciji ekipa za najbolje su proglašeni AK „Sloboda – Tehnograd“ Tuzla, PK „Zmaj – Alpamm“ Tuzla i STK „Kreka“ Tuzla, trenera Muhamed Delić AK „Sloboda – Tehnograd“ Tuzla, Svitlana Tinjić – KRSG „Sloboda“ Tuzla i Hajrudin Trle – BK „Zmaj od Bosne“ Tuzla.

U, ove godine po prvi put uvedenoj, kategoriji sportista iz „prepoznatih olimpijskih“ i ostalih sportova za najbolje seniore su proglašeni Mirsada Suljkanović – KBS „Tuzla – Sinbra“, Jasmin Kovačević – Karate klub „Forma“ Tuzla i Almir Bajrić – Tuzlanski auto moto klub „TUZAMK“ Tuzla.

Najbolje ekipe u toj kategoriji su KBS „Tuzla – Sinbra“ Tuzla, Kuglaški klub „Sloboda“ Tuzla i PD „Konjuh“ Tuzla, a treneri su Una Selman – KBS „Tuzla – Sinbra“ Tuzla i Zijah Jogunčić – Kuglaški klub „Sloboda“ Tuzla.

U kategoriji iz oficijelnih paraolimpijskih sportova za najbolju sportistkinju je proglašena Kadira Nukić – Streljački invalidski klub „Tuzla“, najbolja ekipa je Streljački invalidski klub „Tuzla“ Tuzla, a trener Zlatan Saračević – Atletski klub invalida „Tuzla“

U kategoriji iz ostalih paraolimpijskih sportova, najuspješniji sportista je  Boris Kasumović – KBS „Tuzla – Sinbra“ Tuzla, najbolja ekipa je Klub specijalnih spotova „Tuzla“, a najbolji trener Nermina Mujić – Klub specijalnih sportova „Tuzla“.

Posebna priznanja su dobili Dalibor Peršić, bh. košarkaški reprezentativac, Ensar Hajder učesnik Olimpijskih igara u Londonu, te Zemira Aljić, članica AKI Tuzla.

Za najuspješnije sportske radnike proglašeni su Alija Hasić, Mirsad Tinjić, Kadrija Hodžić i Eugen Juhas posthumno, a zaslužni sponzori su BH Telecom, Riva i Lucijana, dok je nagradu za životno djelo posthumno dobio Salih Selesković- Sele.

U revijalnom dijelu programa nastupili su pijanistica Dženana Šehanović i sopranistica Dženana Huseinagić, a program je vodio glumački par Elvira Aljukić i Edis Žilić.

U sklopu manifestacije izašao je i “Sportski glasnik” koji je uredio Jasenko Jeremić.

SADRŽAJNU FOTOGALERIJU POGLEDAJTE NA NAŠOJ FACEBOOK FAN STRANICI.

Tekst i foto: Tuzlainfo team

Tuzlainfo.ba pratite na društvenim mrežama: Facebook, Instagram i Youtube.
Svoje priče, upite i fotografije šaljite na našu e-mail adresu.