Stonoteniseri Kreke ponovo briljirali: Osvojili šest medalja na U-21 prevenstvu BiH!

| 20:55

Stonoteniseri tuzlanske Kreke osvojili najviše odličja na Državnom prvenstvu do 21 godine u Ilijašu!

Na danas završenom U21 prvenstvo države u stonom tenisu,koje je održano u Ilijašu, najuspješniji su bili igrači STK Kreka Edelex iz Tuzle

Tuzlanski klub su predstavljala četiri igrača. Najuspješniji bio je Salih Alić, koji je zauzeo drugo mjesto u pojedinačnom turniru, nakon što je u polufinalu slavio protiv klupskog kolege Edina Gutića rezultatom 3-2.

Alić je zajedno sa Gutićem i u dubl konkurenciji osvojio drugo mjesto, a prvo je pripalo paru Zahirović/Marčetić.

Edin Gutić je u pojedinačnoj konkurenciji zauzeo treće mjesto.

Amer Buljubašić i Mirza Hanić Mirza su se plasirali među 8 najboljih seniora, te su se okitili bronzanom medaljom u dubl konkurenciji. U polufinalu su izgubili od klupskih kolega Alića i Gutića rezultatom 3-0.

U STK Kreka, danas su još jednom dokazali da dobro rade sa mladim igračima, obzirom da su sa četiri igrača osvojili čak šest medalja.