Finale Jaeger Music Night-a: U duelu dva tuzlanska benda pobjedio KARMA GURU!

•
  •
  •
  •

Tuzlanski bend KARMA GURU pobijedio je u finalu takmičenja Jaeger Music Night za 2012. godinu i potpuno zasluženo osvojio snimanje svog prvog albuma u studiju Skirlibaba producentske kuće Ekipa.

U prepunom Cinemas Clubu u Sarajevu KARMA GURU je u petak zahvaljujući glasovima publike bio bolji od benda Big Brothers, takođe iz Tuzle.

– Jako smo uzbuđeni zbog same pobjede, a zbog nagrade još i više. Napokon smo dobili priliku sa snimimo album i to ćemo odraditi najbolje što možemo. Najbitnije nam je trenuto da zadržimo dobro raspoloženje u bendu i da ga pretočimo u finaliziranje materijala – ističu u pobjedničkom bendu.

Jaeger Music Night je program koji već četiri godine organizuje kompanija Jaegermeister, a u natjecanje ulazi osam od svih demo rock bendova koji se prijave. U međusobnim dvobojima, na osnovu glasova fanova, bendovi se kroz četvrtfinale i polufinale plasiraju u finalni krug.

Drugoplasirani bend osvojio je muzičku opremu u vrijednosti od 3.000 KM, dok je sarajevski bend Filling Silence, koji je u polufinalu izgubio upravo od pobjednika, dobio 2.000 KM vrijednu muzičku opremu.