Evropsko prvenstvo u kickboxu: Igor Emkić u finalu, Asim Selimović osvojio bronzu!

| 19:55
0211_igor_emkic
  •
  •
  •
  •

Na Evropskom amaterskom kicboxing prvenstvu, koje se od 28. 10. do 4.11 2012. godine održava u Ankari (Turska), Igor Emkić, takmičar tuzlanskog KBV „Flek Tom-Cat“, plasirao se u finale i tako već osigurao srebrenu medalju.

Igor je tako napravio najbolji rezultat u odnosu na još četiri  takmičara tuzlanskog „Flek Tom-Cat-a“, koji su nastupili na ovom prvenstvu.

Pored njega medalju je osvojio još Asim Selimović, koji je u polufinalu discipline K1 rules – 86 kg izgubio od srbijanskog predstavnika Uroša Bogojevića.

Ostali takmičari Mesud Selimović, Damir Arnaut i Semir Delić, koji su nastupili u različitim kategorijama discipline low kick, takmičenje su okončali u borbama za medalje.

Igor Emkić (low kick – 81 kg) za zlatnu medalju će se boriti sutra (subota) u posljednjem meču dnevnog programa, a za protivnika će imati Ukrajinca Dmytro Kirpana

Na prvenstvu, koje se održava u Arena Sports Hall u Ankari, učestvuje više od 500 takmičara iz 34 evropske države.