Triler na Tušnju: Sloboda do pobjede stigla nakon 0:2!

| 18:06

Crveno – crni su u 29. kolu BHT Premijer lige pred domaćim navijačima savladali Mladost sa 3:2 u sigurno jednoj od najzanimljivjih tušanjskih utakmica u posljednjih nekoliko sezona.

Gosti iz Velike Obarske davljenici su lige i odgovarao im je i remi na Tušnju kako bi ostali u trci za opstankom. Do 60. minute imali su tri boda u džepu, ali su naši fudbaleri kada je najviše trebalo pokazali srce i karakter i u velikom preokretu stigli do 11 ligaškog trijumfa.

U 21. minuti nesretnim autogolom Mehmedagića Mladost dolazi u vodstvo i već tada se nervoza uvukla na tušanjske tribine. U drugom poluvremenu Crveno – crni su ušli zaigrali odlučnije, no u 60. minuti uslijedilo je novo “hladno tuširanje”. Komarčević izbija sam pred Pirića, te plasiranim udarcem donosi Zelenim prednost od 0:2.

U tom momentu tribine su proključale u bijesu i nezadovoljstvo, no vrlo brzo te emocije su zamijenjene drugim.

Rezervista Mehidić u 62. minuti smanjuje na 1:2, a onda na scenu stupa drugi igrač sa klupe – Mersudin Ahmetović.

U 70. i 75. minuti postiže dva gola za veliki preokret i erupciju oduševljenja na tušanjskim tribinama.

Crveno – crni su se na sjajan način oprostili od domaće publike kada je u pitanju sezona 2014/15. Domaći navijači svjedočili su meču u kome su njihovi ljubimci prešli put od ambisa do trijumfa.

Novom pobjedom igrači Slobode su nastavili niz bez poraza, koji sada iznosi osam utakmica.