Na Tušnju pao i Borac: Sloboda šest uzastopnih utakmica bez poraza

| 19:06

U 27. kolu BHT Premijer lige prvotimci FK Sloboda sa sigurnih 2:0 pobijedili su banjalučki Borac i tako svoju seriju nepobjedivosti povećali na šest uzastopnih utakmica.

Od prvog minuta Crveno – crni su krenuli agresivno ka golu gostiju. Banjalučani se nisu pošteno ni snašli na tušanjskom travnjaku, a već je bilo 1:0. Zeba sjajno izvodi korner sa desne strane, a Krpić neometan zakucava glavom loptu u mrežu Borca. Igrala se 3. minuta.  Crveno – crni su se u 12. minuti  pobrinuli da ponovo razvesele tušanjske tribine.

Zeba asistira Mujiću koji iskosa sa desne strane snažno šutira u bliži ugao gola Banjalučana. Čuvar mreže gostiju Rujić bio je nemoćan i lopta se po drugi put našla u golu Borca.

Do kraja prvog poluvremena gosti su pokušavali ugroziti gol Pirića, no bez uspjeha. U nastavku meča Borac je imao blagu terensku inicijativu, a Crveno – crni su iz kontri vrebali svoju šansu. Najbolju priliku da povisi vodstvo imao je rezervista Ahmetovića, no prizemni centaršut u šesnaestercu gostiju iznenadio ga je, te nije uspio brže reagovati i sa nekoliko metara pospremiti loptu u mrežu.

Pred kraj meča Ahmetović je postigao gol, no on je poništen zbog ofsajda. Trijumf nad Borcem je ukupno deveti ovosezonski za naš tim, a seriju od šest mečeva bez poraza Crveno – crni će pokušati nastaviti ovog vikenda kada gostuju kod mostarskog Veleža.