Državno prvenstvo u kickboxu: Tuzlacima pet titula, Igor Emkić najuspješniji takmičar!

| 9:33
2511igor
  •
  •
  •
  •

U subotu, 2. juna, u Širokom Brijegu je održan 3. dio Prvenstva Bosne i Hercegovine u kickboxu (discipline K1 style i light contact), na kojem su takmičari tuzlanskog KBV „Flek Tom-Cat“, ponovo bili najbolji.

Na takmičenju je nastupilo šest takmičara iz Tuzle, a pet ih je osvojilo titule državnih prvaka, dok zbog bolesti nije nastupio Samed Osmanović, viceprvak svijeta, koji je također bio ozbiljan kandidat za šampionsku titulu.

Zlatne medalje su osvojili: Igor Emkić (81 kg – proglašen za najboljeg takmičara), Mesud Selimović (86 kg) Asim Selimović (91 kg), Elmin Živčić (+91kg) i Amar Babajić (75 kg junior), dok je Mirnes Vejzović (75 kg) osvojio drugo mjesto.

Ranije su na drugom dijelu Državnog prvenstva održanom u Trebinju (discipline low kick i kick light), takmičari ovog klub osvojili tri zlatne i tri srebrene medalje. Državni prvaci su postali Samed Osmanović (+91 kg), Mesud Selimović (-86 kg) i Amar Babajić (-75 kg junior), dok su vicešampionske medalje osvojili Ibrahim Suljić (-75 kg junior), Faruk Gazdić (-75 kg senior) i Amra Okugić (-60 kg seniorka).

Na prvom dijelu prvenstva BiH održanom u Novom Gradu ( disciplina full contact) državni prvaci su postali Semir Delić (-63,5 kg), Ibro Milkunić (-71 kg), Amra Okugić (-52 kg) i Amar Babajić (-75 kg). Drugo mjesto je osvojio Mirnes Vejzović (-75 kg), a treće Faruk Gazdić (-75 kg).

Za izvandredne rezultate takmičara ovog kluba velike zasluge pripadaju trenerima Salki Zildžiću, Ismetu Kavgiću, Daliboru Mičiću i Jasminu Tanoviću, sponzorima kluba, te Vladi Tuzlanskog kantona i Općini Tuzla, koji sufinansiraju klupske aktivnosti.

Naredno takmičanje koja očekuje članove KBV „Flek Tom-Cat“ je evropski kup u Tešnju, koji se održava 15. juna.