Prvi proljetni kiks Slobode: Radnik odnio bod sa Tušnja

| 17:52

U 22. kolu BHT Premijer lige “crveno – crni” nisu uspjeli upisati još jednu domaću pobjedu i obradovati domaću publiku na Tušnju.

Radnik iz Bijeljine danas se po kišnom vremenu pokazao se kao veoma neugodan rival, pa je utakmica okončana bez pobjednika 1:1.

Musemić je na teren izveo sljedeću postavu: Pirić, Kiso, Zrnanović, Salihović, Ivetić, Sarić, Mehmedagić, Zeba, Bekić, Mujić, Krpić.

U prvih 45 minuta gosti iz Semberije pokazali su da se na Tušnju neće braniti. Veoma agresivni, sa mnogo trke uspjeli su osujetiti svaki pokušaj napada naših fudbalera, te su većim dijelom prvog poluvremena imali terensku inicijativu.

Domaći su teško dolazili do prilike da ugroze gol gostiju koji su sigurnom i borbenom igrom kontrolisali situaciju na travnjaku. U 43. minuti Radnik priređuje šok domaćoj publici kada su preko Antića došli u vodstvo.

Bio je to jasan znak da se u igri Tuzlaka nešto mora mijenjati. Musemić je u igru uveo Mehidića umjesto Mujića i to nam se isplatilo već u 51. minuti. Naši prvotimci su zaigrali mnogo borbenije i agresivnije, a udarac Mehidića sproveo je loptu iza leđa golmana gostiju Bodiroge.

Do kraja susreta Sloboda je pokušala prirediti preokret kao što je to bio slučaj u meču sa Olimpicom, no gosti su znali kako da sačuvaju bod. Štaviše, krajem meča imali su sjajnu priliku da ponovo dođu u vodstvo, no udarac Antića golman Pirić kroti majstorskom paradom.

Nakon ovog remija “crveno – crni” na kontu imaju 23 boda, jedan više od Radnika. U narednom 23. kolu koje je na programu ove srijede izabranici Husrefa Musemića igraće na Grbavici derbi sa Željezničarom.