FK Sloboda: Bodovi ostali pod Bijelim brijegom

| 18:14

Zrinjski je minimalnim rezultatom 1:0 bio bolji od Crveno – crnih u derbiju odigranom danas pod Bijelim brijegom.

Husref Musemić je pred ovaj susret bio u velikim problemima sa povredama i suspenzijama standardnih prvotimaca (Kiso, Sarić, Krpić, Bekić), ali unatoč tome ekipa koju je izveo bila je nesavladiva za domaćine.

Na golu je stajao Pirić, zadnji red su činili Efendić, Zrnanović, Salihović, Ivetić, u veznom redu igrali su Pršeš, Čolović, Mehmedagić, Zeba i Mehidić, a u vrhu napada Mujić.

U prvih 45 minuta Plemići nisu napravili apsolutno ništa da ugroze gol Pirića, pa su Crveno – crni na odmor otišli poprilično optimistični da će neporaženi napustiti Mostar.

U drugom poluvremenu Sloboda je nastavila sa sigurnom igrom, no pred kraju utakmice došlo je do nepovoljnog razvoja događaja po izabranike Husrefa Musemića. Domaći su imali penal u 77. minuti, ali je Pirić odbranio udarac Nikolića s bijele tačke. Crveno – crni su u tim momentima igrali bez isključenog Efendića.

S igračem više su Plemići stigli do pogotka. Nakon ubačaja sa strane, Vučina Šćepanović je glavom s pet metara zakucao loptu u mrežu nemoćnog Pirića. Slično kao kod gostovanja u Širokom Brijegu, Crveno – crni su i u Mostaru igrali dobro i objektivno nisu zaslužili poraz, ali nažalost šansu za osvajanje novih bodova moraće tražiti u narednom kolu protiv Radnika.