Košarkaši Slobode pobijedili Zrinjski (70:67)

•
  •
  •
  •

I u drugom ovosezonskom ogledu Slobode i Zrinjskog, pobjeda je pripala tuzlanskim košarkašima (70:67).

U dobroj i neizvjesnoj košarkaškoj predstavi, više koncentracije u posljednjim trenutcima utakmice su imali izabranici Senada Muminovića, te upisali vrijednu pobjedu nad direktnim konkurentom za četvrtu poziciju koja vodi u Ligu za prvaka.

Već prvi period koji je završio 22:22, je najavio kakav će biti tok cijele utakmice. Igralo se koš za koš i do poluvremena, kada su na odmor sa minimalnom prednošću otišli gosti (38:39).

U posljednji period Mostarci su ušli sa prednošću od četiri poena, da bi je domaći ubrzo eliminisali i poveli sa 59:54.

Tu nije bio kraj preokretima, jer su gosti do kraja utakmice dva puta dolazili u prednost od dva poena razlike, koju su u posljednjoj minuti susreta domaći eliminisali, te upisali važnu pobjedu.

U domaćem sastavu ponovo je najefikasniji bio Draško Albijanić sa 20 postignutih poena, a zapažen nastup je imao i mladi Bulić sa skorom od 13 poena. Kod gostiju najbolji utisak su ostavili Šakić i Perajica, koji su postigli po 21 poen.

Novi izazov košarkaše Slobode očekuje već u utorak, kada će kao gosti odmjeriti snage sa ekipom Kaknja u utakmici koja se igra i za plasman u četvrtfinale Kupa BiH i kao utakmica 19. kola prvenstva.

Sloboda 70
Zrinjski 67

Dvorana Mejdan. Gledalaca 400. Sudije: Babić i Ignjatović (Banja Luka), Lakić (Bijeljina). Rezultat po periodima: 70:67 (22:22, 16:17, 12:15, 20:13).

Sloboda: Hodžić, Bulić 13, Kastratović 8, Hrnčić 8, Halilbegović 10, Albijanić 20, Jeftić 2, Sekicki 8, Jovanović, Tanasilović 1, Latifagić, Mumimović.
Zrinjski: Mašić, Kahrimanović 2, Han 1, Tomić, Simonović 4, Hasandić 6, Peraica 21, Petrović, Demić 10, Ramljak 2, Šakić 21.

Tekst: sloboda.ba