LIVE prijenos iz Gradačca: NK Zvijezda – FK Sloboda (0:1)

Kantonalni derbi u okviru nogometne Premijer lige BiH između Zvijezde i Slobode, na programu je danas od 13. sati.

Na stadionu Banja Ilidža će se naći i naši saradnici, koji će realizovati LIVE tekstualni prijenos na stranicama Tuzlainfo.ba portala.

Ostanite uz Tuzlainfo portal!

Pred današnji susret oba trenera su najavila igru na tri boda, što obećava dobru predstavu na stadionu u Gradačcu.

U okviru Premijer lige, Sloboda i Zvijezda su odigrali četiri susreta. Tuzla su kod kuće oba puta pobjedili sa 1:0, dok su u Gradačcu pretprošle sezone savladani istim rezultatom, a posljednji susret između ova dva kluba završen je rezultatom 2:2.

Prvi sudija u današnjem susretu je Emir Alečković iz Sarajeva, a pomoćnici su mu Zikrija Pašalić iz Zenice i Drago Hrustić iz Vitine.

—————————————————————————————————————————————

Hvala Vam što ste pratili još jedan LIVE prijenos na Tuzlainfo portalu.

Konačni rezultati utkmica 15. kola koje su igrane od 13. sati: Leotar – Borac 2:1, Drina – Zrinjski 1:0, Čelik – Slavija 1:0, Zvijezda – Sloboda 0:1, Velež – Sarajevo 1:2, Travnik – Olimpic 1:0

KRAJ UTAKMICE

90+8. Kraj utakmice. Sloboda je sa igračem manje u Gradačcu došla do prve gostujuće pobjede u ovoj sezoni.

90+6. Taktička izmjena Denisa Sadikovića. Izlazi danas odlični Halilović, ulazi mladi Mešanović.

90. Osam minuta sudijske nadoknade.

88. GOOOOL. Dajić 0:1. Halilović po ko zna koji put probio po lijevoj strani. Centrira, loptu propušta Smajlović, a na drugoj stativi priseban Dajić, koji postiže gol.

85. Utakmica nastavljena, uz upozorenje domaćinu da će u ponovljenom slučaju tribina  biti ispražnjena.

79. Pomoćni sudija Krstić pogođen u glavu tvrdim predmetom sa tribine gdje su  smješteni navijači Zvijezde. Trenutno je utakmica prekinuta i čeka se odluka prvog sudije i delegata.

76. Sudija Alečković je svojim odlukama navukao gnjev domaćih navijača, igrača i struke. Čini se da je izgubio kontrolu nad utakmicom.

72. Nova sporna situacija u kaznenom prostoru Slobode. Saša Šest je pao u šesnaestercu Slobode. Domaći su tražili penal, Alečković se odlučio na žuti karton za simuliranje.

70. Do kraja utakmice je ostalo još 20 minuta. U međuvremenu je žuti karton dobio i Zvijezdin veznjak Hamzić.

67. Prva izmejna u Slobodi. Bekića mijenja Dajić.

66. Treća izmjena u Zvijezdi. Nuhanovića mijenja Husić.

65. Na ostalim susretima jedine promjena u odnosu na prvopoluvrijeme su izjednačenje Veleža u utakmici sa Sarajevom, te vodstvo Borca od 1:0 u Trebinju.

64. Izmjena u Zvijezdi. Đorića mijenja Šest.

62. Zvijezda i dalje ima veći posjed lopte, ali u drugom poluvremnu niti jednom ozbiljnije nisu zaprijetili Mujkiću. Sloboda se bazirala na polukontre, sa kojima konstantno prijete domaćim.

58. Iz jednog kontranapada, Sloboda je napravila prvu ozbiljniju šansu u drugom poluvremenu. Ponovo je po lijevoj strani prošao Halilović, povratnu loptu poslao Ćehajiću, koji sa 25 metara slabo šutira.

55. Domaćim je uspjelo da Tuzlake pomjere daleko u njihovu sredinu. Stoperi Zvijezde su blizu centra igrališta, a gosti pokušavaju organizovati tek po neki kontra napad.

52. Žuti karton za Gavarića. Četvrti žuti karton za igrače Slobode.

49. Sloboda u prvim minutama nastavka pokazuje da se neće bazirati samo na odbranu svog gola. Pokušvaju organizvati napade iz kojih bi zaprijetili domaćinu.

46. Počinje drugo poluvrijeme. Jedinu izmjenu na poluvremenu je napravio trener domaćih. U svlačionici je ostavio Delića, a umjesto njega na teren poslao Vidovića.

DRUGO POLUVRIJEME:

45.+ Rezultati utakmica 15. kola nakon prvog poluvremena: Leotar – Borac 0:0, Drina – Zrinjski 0:0, Čelik – Slavija 1:0, Zvijezda – Sloboda 0:0, Velež – Sarajevo 0:1, Travnik – Olimpic 0:0

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. Završeno prvo poluvrijeme. Trenutnim rezultatom mogu možda biti zadovoljni gosti, ali s obzirom na igrača manje očekuje ih težak posao da sačuvjau bod koji sada imaju.

43. Polako se ulazi u sudijsko vrijeme. Gavarić je pomjeren na mjesto zadnjeg veznog, gdje je igrao Malkić do isključenja. I dalje bez pravih šansi na obje strane.

39.  Crveni karton za Merseda Malkića i Sloboda je ostala sa 10 igrača. Na sredini terena sa leđa je srušio Đorića, te zaradio drugi žuti karton.

37. Gledatelji imaju priliku gledati pravu uspavanku. Od početnih najava da će oba tima jurišati po pobjedu ostalo je tek dosadno nadmetanje na sredini terena.

34.  Na ostalim susretima deset minuta prije kraja prvog poluvremena, gol je pao samo u Zenici, gdje Čelik protiv Salvije vodi 1:0.

30. Sloboda čvrsto stoji na terenu i nedozvoljava domaćim igračima da svoj posjed lopte pretvore u ozbiljnu šansu za gol.

25. Žute kartone do sad su dobili Tosunović i Delić u ekipi Zvijezde, te Bekić i Malkić kod gostujućeg tima.

22. Sloboda ponovo prijeti, i ako domaći imaju inicijativu. Halilović je odlično probio po lijevoj strani, na deset metara od gola Smajića pronašao Bekića, koji volejom loptu šalje daleko preko gola.

20. Do sada nema golova niti na jednom susretu ovog kola Premijer lige.

18. Nakon početnih uzbuđenja već nekoliko minuta gledamo igru na sredini terena. Lopta je većim dijelomu posjedu Zvijezde.

15.  Inicijativa i dalje na strani domaćina. Sloboda se do sada većinom branila, te jednom zaprijetila iz kontre Gavarića i Bekića.

10. Sporna situacija pred golom Slobode. Tosunović je prošao odbranu Tuzlaka, gurnuo sebi loptu u kazneni prostor, tamo ga ruši Mujkić. ali prema ocjeni Alečkovića nije bilo najstrožije kazne. Domaći su burno protestvovali, čini se opravdano.

8. Prva šansa za Slobodu, i ako je inicijativa na strani Zvijezde. Gavarić je prišao po desnoj strani u šesnaestercu nalazi Bekića, koji glavom neometan šutira pravo u Smajića.

6. Još uvijek bez opasnih situacija na obje strane.

5. Dok se na terenu još uvijek ispituju snage, na tribinima je živo. Domaći navijači “Zmajevi” daju glasnu podršku svom timu, dok im na drugoj strani neostaju dužne niti “Fukare” kojih sada ima blizu 50.

3. Prve minute prolaze mirno, ali je evidentno da su obje ekipe izuzetno motivisane.

1. – Sudija Alečković je dao znak za početak utakmice.

12.57. U ostalim susretima se od 13 sati sastaju: Leotar – Borac, Drina – Zrinjski, Čelik – Slavija, Velež – Sarajevo i Travnik – Olimpic. Utakmica Željezničar – Rudar počinje u 16 sati.

12. 55. Do početka utakmice je ostalo još pet minuta. Igrače Slobode će bodriti grupa od oko 20 pripadnika navijačke skupine “Fukare”, dok je na suprotnoj tribini nešto veći broj navijača “crveno-crne” ekipe.

12. 50. Ekipe nakon zagrijavanja izlaze na zvanično predstavljanje. Uslovi za igru su idealni. Vrijeme sunčano i prohladno, a na tribinima nešto preko 1000 gledalaca

12.40 h – Stadion Banja Ilidža se polako puni. Za sada je na tribinama tek nekoliko stotina gledalaca, a na ističnoj tribini se nalazi i manja grupa “Fukara.

12. 30 h – Treneri Zoran Ćurguz i Denis Sadiković su se danas odlučili za slijedeće sastave:

ZVIJEZDA: Smajić, Nuhanović, Morankić, Jusić, Delić, Đorić, Knežević, Nikić, Hamzić, Omeragić i Tosunović.
SLOBODA: Mujić, Drakić, Ćehajić, Jogunčić, Raca, Malkić, Zoletić, Halilović, Gavarić, Smajlović i Bekić.