Tuzla: U naselju Majdan asfaltirano 270 metara puta

U naselju Majdan u MZ Slavinovići u Tuzli, realizovan je projekat asfaltiranja puta u dužini od 270 metara, čime je unaprijeđena putna infrastruktura i sigurnost učesnika u saobraćaju.

Radove su obišli gradonačelnik Tuzle Zijad Lugavić i pomoćnik gradonačelnika za Službu za komunalne poslove, izgradnju i poslove mjesnih zajednica Miralem Mulać.

U realizaciji projekta učestvovali su i građani kroz zajednička ulaganja sa 20 posto sredstava, dok je Grad Tuzla za izvođenje radova izdvojio oko 50.000 KM.

Gradonačelnik Lugavić istakao je da su ovakvi projekti rezultat saradnje Grada i građana, te da njihova realizacija doprinosi poboljšanju kvaliteta života u mjesnim zajednicama.

Posebno je ukazao na značaj asfaltirane dionice za sigurnost djece, s obzirom na to da veliki broj učenika svakodnevno koristi ovaj put na putu prema osnovnoj školi.

Grad Tuzla će i u narednom periodu nastaviti realizaciju projekata u mjesnim zajednicama, u skladu s potrebama građana i raspoloživim budžetskim sredstvima.

Više na istu temu