Vlada TK na svojoj prvoj sjednici je formirala radne grupe za sačinjavanje teksta nacrta Zakona o plaćama i naknadama u institucijama Tuzlanskog kantona.
Zadatak radne grupe je da u roku od 90 dana, sačine tekstove nacrta Zakona o plaćama i naknadama u institucijama Tuzlanskog kantona i putem Ministarstva finansija dostave Vladi Tuzlanskog kantona na razmatranje, kao i nacrta Zakona o državnoj službi Tuzlanskog kantona koji će Vladi biti dostavljem putem Ministarstva pravosuđa i uprave.
Radnu grupu za izradu Nacrta Zakona o plaćama i naknadama u institucijama Tuzlanskog kantona čine, Predsjednik Jakub Suljkanović, Ministar finansija i članovi Alen Gadžo, Ministar unutrašnjih poslova, Hasan Fehratović, Ministar prostornog uređenja i zaštite okolice, Elvis Bektić, Ministar zdravstva, Edin Ajanović, Ministar trgovine, turizma i saobraćaja i Jovan Stojanović, Ministar pravosuđa i uprave.
Predsjednik radne grupe za izradu Nacrta Zakona o državnoj službi Tuzlanskog kantona je ministar pravosuđa i uprave Jovan Stojanović, a članovi su ministar obrazovanja, nauke, kulture i sporta Mirsada Begović, ministar zdravstva Elvis Bektić, ministar za boračka pitanja Fahrudin Skopljak, ministar finansija Jakub Suljkanović i ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Abdulah Zukić.
(TI)
Tuzlainfo.ba pratite na društvenim mrežama: Facebook, Instagram i Youtube.
Svoje priče, upite i fotografije šaljite na našu e-mail adresu.
POSLJEDNJE OBJAVLJENO
Zelene beretke i Patriotska liga: Ne dozvoljavamo pokušaje ugrožavanja BiH
Delegacija Košarkaškog saveza BiH posjetila Tuzlanski kanton
Moto klub Tuzla: U subotu akcija o podizanju svijesti o bezbjednosti u saobraćaju
Fondacija tuzlanske zajednice uputila poziv za podršku građanskim projektima „Volim svoj grad“
„Merhamet“ i „Islamic Relief“ tokom ramazana šalju pomoć narodu Jemena