Mladi SBBiH zgradi i terenu “DTV Partizan” vraćaju sjaj

by admin
| 11:37
1405part

Zgradu DTV Partizana, napravljena početkom prošlog vijeka u vrijeme dok je ovim prostorima vlada Austrougarska monarhija, do ratnih dejstava je služila kao gimnastička sala i svojevrsni arhitektonski spomenik.

 

Međutim, kako je već odavno pala u zaborav kao i dio grada u kojem se nalazi (Miladije), izložena je svakodnom propadanju i obrušavanju, a još uvijek služi psima lutalicama i ponekom hrabrijem beskućniku.

 

Proteklih godina se njena lokacije ćesto zanala spomenuti kao moguće mjesto budućeg modernijeg sportskog zdanja, dok je bilo i prijedloga i da se zgrada u potpunosti restauira, te posluži u druge namjene.

 

Dok se nadležne institucije ne odluče šta sa njom, mladi SBBBiH, u nedjelju će zasukati rukave i prostor oko zgrade u sklopu kojeg se nalazi i poprilično oronuli poligon za male sportove, pokušati očistiti i dovesti u što bolje stanje.

 

Iz Foruma mladih SBBBiH pozvali su i ostale građane da im se pridruže i da nekada kultno mjesto i često centar zbivanja u zapadnom dijelu grada, dovedu u koliko-toliko pristojno stanje.

 

Akciju koja zaslužuje sve pohvale, podržali su AMD Sconto, Kobens i Giprom, a počet će u nedjelju 16. maja u 10 sati.

 

Tuzlainfo / A. V.

Foto: DTV Partizan (by Darko Zabuš)