SDP-ovi vijećnici predložili uvođenje dvije kružne autobuske linije u Tuzli

Vijećnici SDP-a BiH u Gradskom vijeću Tuzle, Ana Pejić i Emir Ćehajić, podnijeli su vijećničku inicijativu kojom predlažu uvođenje dvije kružne linije gradskog prevoza – linije A i linije B – s ciljem bolje povezanosti ključnih dijelova grada i olakšavanja svakodnevnog kretanja građana.

Prema prijedlogu, nove linije povezivale bi važne gradske saobraćajnice, naselja i institucije, a autobusi bi saobraćali svakih 30 minuta, čime bi se značajno unaprijedila dostupnost javnog prevoza.

Kružna linija A saobraćala bi na relaciji: Siporeks – Južna magistrala – Mejdan – Brčanska Malta – Sjeverna saobraćajnica – Dom zdravlja – Ekonomska škola – Siporeks.

Kružna linija B bila bi organizovana na relaciji: Siporeks – Dom zdravlja – Ekonomska škola – Brčanska Malta – Južna magistrala – Mejdan – Siporeks.

Kako ističu predlagači inicijative, cilj je uspostaviti funkcionalniji sistem javnog prevoza koji će odgovoriti stvarnim potrebama građana, posebno učenika, studenata, starijih osoba i osoba sa invaliditetom.

Navode da bi uvođenje kružnih linija doprinijelo boljoj povezanosti gradskih naselja i javnih institucija, smanjenju saobraćajnih gužvi, ali i smanjenju zagađenja zraka kroz veću upotrebu javnog prevoza.

Iz SDP-a naglašavaju da je krajnji cilj inicijative moderniji, dostupniji i efikasniji gradski prevoz koji će građanima Tuzle omogućiti jednostavnije i brže kretanje kroz grad.

Više na istu temu