OKK Sloboda: Ponovo uspješni u gostima, pala i Bosna!

| 5:35

Tuzlanska Sloboda drugi put ove sezone savladala je Bosnu Royal. Poslije Mejdana, Tuzlaci su večeras slavili u Skenderiji sa 87:70.

Poenima Markovića, Hasandića i Džambića Sloboda prvi put ima osjetniju prednost 8:3. Slijedi serija Bosna Royala od 9:0, period veoma dobre igre, i vodstvo domaćih od 12:8.

Prvo izjednačenje donio je Hasandič trojkom za 17:17, a poenima Petrića i Hasandića Sloboda prvih 10. minuta rješava u svoju korist 24:19.

Ponovo je Hasandić pogodio trojku, postigao deseti poen i Slobodi donio 27:19. Watson je smanjio na 30:37, a onda su Tuzlaci povezali tri trojke i otišli na 30:46 što je bila ujedno i najveća prednost.

Na odmor se otišlo kod rezultata 40:52. Najbolji u sastavu domaćih bili su Mujić i Rešidović, a kod Slobode Hasandić i Tanasilović.

Nakon što je drugi dio otvoren postizanjem poena na obje strane, domaći se ozbiljnije priključuju u 28. minuti kada dolaze na 56:62. U posljednjih 10. minuta Sloboda je ušla sa +5.

Trojkom Forića Bosna Royal dolazi na 62:64, a poene za Slobodu potom ubacuje Hasandić.

Odličnom rolom kapitena Tanasilovića Sloboda ponovo bježi na +7 64:71, a Zeljković nakon toga saziva time-out.

Nakon predaha igrači Bosne griješe, a u narednom napadu sve to kažnjava Hrnčić za +9.

Jurković je u 35. minuti ponovo donio gostima dvocifrenu prednost 66:77. Poenima Tanasilovića i Hasandića, koji su u tim trenucima obojica postigli po 23, Sloboda ponovo ide na +16 (66:82).

Uslijedili su novi promašaji domaćih, a Sloboda minut prije kraja ima nedostižnih +21 (66:87).

Blistao je ponovo Hasandić sa 25 poena, ali je junačku partiju pružio i kapiten Tanasilović sa 24 poena. U ključnim momentima pogađali su Hrnčić i Jurković.

Sa druge strane Watson je postigao 16, Mujić 12, Rešidović je ostao na 12 iz prvog dijela, Begagić na 10.

Sloboda ima sada skor 8-8, a Bosna Royal 4-12.