U Bašigovcima kod Živinica jučer oko 14 sati dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj su povrijeđene četiri osobe.
Prema informacijama iz policije, u nesreći su učestvovali Opel, kojim je upravljala M.B. (2000) iz Živinica, i VW Passat, za čijim je volanom bio H.G. (1971), također iz Živinica.
Vozač Passata zadobio je povrede o čijem se stepenu ljekar Službe hitne pomoći Doma zdravlja Živinice nije izjasnio. Vozačica Opela M.B. prevezena je u JZU UKC Tuzla, gdje su joj utvrđene lake tjelesne povrede.
U Passatu su povrijeđene još dvije osobe. Suvozač N.V. (1977) iz Živinica zadobio je lake tjelesne povrede, dok je saputnica S.Č. (1964) iz Kladnja zadržana na liječenju u UKC-u Tuzla zbog teških povreda.
Uviđaj su obavili policijski službenici PS Živinice i Odjeljenja kriminalističke policije PU Živinice, koji nastavljaju rad na dokumentiranju ove saobraćajne nezgode.
