Potraga za osobama koje su jučer izvršile razbojništvo u Kalesiji i pri tom pucale na policijske službenike i dalje traje. Iz Uprave policije MUP-a Tuzlanskog kantona potvrđeno je da policijski timovi od jučer pretražuju više lokacija, a identitet jednog od osumnjičenih je već zvanično potvrđen.
Direktor Uprave policije MUP-a TK Dževad Korman kazao je da policija raspolaže informacijama koje upućuju na to ko su počinioci, te da se radi o osobama dobro poznatim policijskim organima. Naglasio je i da su dvije osobe povezane sa osumnjičenima jučer privedene radi kriminalističke obrade.
Prema do sada poznatim podacima, dvojica maskiranih napadača su u ranim jutarnjim satima ušla u zlatarsku radnju, dok je treća osoba čekala u vozilu ispred objekta. Nakon što su vezali vlasnika i ukrali veću količinu nakita, pokušali su pobjeći. Policijska patrola koja je bila u blizini primijetila je sumnjivo kretanje i pokušala zaustaviti osumnjičene, nakon čega je došlo do pucnjave. Policajci su uzvratili vatru, a nedugo potom pronađeno je beživotno tijelo jedne muške osobe za koju se sumnja da je učestvovala u razbojništvu.
Korman je potvrdio da se paralelno vodi i interna istraga koja treba utvrditi opravdanost upotrebe vatrenog oružja u ovom slučaju.
Za osumnjičenima koji su u bijegu raspisana je operativna potjernica. Zbog mogućnosti da su se prebacivali između različitih općina i entiteta, u potragu su uključene ekipe Uprave policije MUP-a TK, policijske agencije iz entiteta RS, kao i Granična policija BiH.
Istraga se vodi kao težak oblik krivičnog djela, a javnost će biti obavještena o svim novim saznanjima.
