O požaru u Domu penzionera se oglasila policija, stižu vatrogasci iz drugih gradova

U večernjim satima u objektu Doma penzionera u Tuzli izbio je požar, o čemu smo već pisali, a tim povodom su se oglasili  su se iz Uprave policije MUP-a Tuzlanskog kantona.

Kako je saopćeno, Operativnom centru Uprave policije slučaj je prijavljen putem dežurne službe Policijske stanice Centar oko 20.55 sati, nakon čega su na teren odmah upućene policijske patrole PS Centar, Istok i Zapad, tim za brze intervencije Jedinice za specijalnu podršku, vatrogasci Profesionalne vatrogasne jedinice Tuzla te Služba hitne medicinske pomoći Doma zdravlja Tuzla.

Zajedničkim djelovanjem pristiglih ekipa počela je evakuacija korisnika Doma penzionera i pružanje neophodne medicinske pomoći.

Zbog obima požara i potrebe za dodatnom podrškom, u pomoć su pozvani i pripadnici vatrogasnih jedinica iz Srebrenika, Živinica, Kalesije i Lukavca, kao i hitne službe domova zdravlja iz ovih općina.

Prema prvim informacijama, trenutno nema podataka o povrijeđenima, a više detalja bit će poznato nakon završetka intervencije i uviđaja

Više na istu temu