Minimalan poraz košarkaša Slobode: Sparsi sretno slavili u Mejdanu!

•
  •
  •
  •

U derbi susretu 14. kola Prvenstva BiH u košarci Sloboda je večeras u Mejdanu, u zanimljivoj utakmici, pražena od lidera Sparsa koji je u 14 utamica prvenstva upisao isto toliko pobjeda.

U prvom poluvremenu konstantnu prednost Sloboda je krunisala vodstvom od 32:23, a prednost je i pored lošijeg trećeg perioda (16:24), uspjela sačuvati i pred odlučujućih deset minuta utakmice.

Domaći košarkaši vodstvo su imali sve do posljednje minute, kada Josipović 28 sekundi prije kraja pogađa za 59:60, a gosti su taj rezultat uspjeli sačuvati do isteka vremena.

Najefikasniju u redovima Slobode bili su Hrnčić (13), Petrič (12) i, Hasandić (10), a kod gostiju najefikasniji su bili Josipović (16) i Bulić (15).

Sloboda nakon ovog kola ima omjer 6-8, a u narednom kolu igra sa ekipom KK HEO (5-9), koja je večeras poražena od Zrinjskog u Mostaru.