Više od stotinu učesnika se takmičilo na 2. Tuzla Pannonica Triatlon kupu

by nedim
| 9:19

U Tuzli je jučer održan Drugi Tuzla Pannonica Triatlon kup, takmičenje koje je ujedno bilo i Državno prvenstvo BiH u sprint disciplini, a u okviru kojeg su učesnici plivali 750 metara na Panonskim jezerima, vozili biciklo 20 kilometara i trčali 5 kilometara kroz centar grada.

Organizator je bio Triatlon klub „Tuzla“, uz podršku Olimpijskog komiteta BiH i u saradnji sa Triatlon i pentatlon savezom BiH, a događaj je dio obilježavanja Evropske sedmice sporta i globalne #BeActive kampanje.

Na takmičenju je učestvovalo više od stotinu sportista i rekreativaca iz sedam bh. klubova, uzrasta od 7 do 66 godina, a osim triatlonske utrke, po prvi put je održan i Super Kid akvatlon, koji je privukao posebnu pažnju najmlađih.

Publika je tokom cijelog dana pratila i bodrila takmičare, pa je Tuzla je ponovo bila odličan domaćin još jednom sportskom događaju.

Organizatori poručuju da je cilj ovog događaja, osim sportskog nadmetanja, i promocija zdravih životnih navika te popularizacija triatlona i srodnih disciplina u Bosni i Hercegovini.