Košarkaško prvenstvo BiH: Sloboda godinu okončala prvim porazom u Mejdanu

| 19:56

Sloboda je  2014. godinu okončala porazom. Mladost iz Mrkonjić Grada nanijela je prvi poraz Tuzlacima u ovoj sezoni kada je riječ o utakmicama u Mejdanu. Na kraju je bilo 69:76.

Poenima Almira Hasandića Sloboda je otvorila utakmicu. Povela je sa 3:0 i 5:2, a onda je uslijedila serija gostiju za 5:7.

Potom Sloboda ide na 11:7, ali Mladost preko Vojina Svilara pravi seriju od 9:0 i odlazi na 11:16.

Do 16. minute Mladosrt je imala prednost, a onda je trojka Matea Jurkovića donijela Slobodi poravnanje 28:28.

Sloboda je do finiša prvog dijela imala prednost 37:36, ali je Svilar trojkom svom timu donio prednost 39:37.

Drugi dio bolje otvaraju gosti serijom 8:0, ali uz podršku publike i poene Adija Sarajlića domaći tim ostaje u igri.

Sloboda se ponovo primakla Mladosti na 64:65, ali trojka Marića i poeni Đuranovića ponovo su odveli Mrkonjićane na +7.

Igrači Slobode potom prave brzoplete greške, a Svilar svojim 18 poenom na dva minuta prije kraja donosi prednost Mladosti 64:73. Bio je to i kraj nadanja navijača Slobode, ali i igrača da će se večeras slaviti pobjeda.

Sarajlić sa 20, Petrić sa 16 i Hasandić sa 12 poena bili su najefikasniji kod crveno-crnih, dok je za pobjednički sastav Svilar postigao 18, Marić 14, Đuranović 12…

(TI/BH Basket) FOTO: Darko ZABUŠ