subota, 21 Novembar 2020 21:35

Novi poraz košarkaša Slobode, Zrinjski slavio u Mejdanu

1121 slo zrinFoto: Bhbasket.ba

Večeras je u okviru 8. kola Prvenstva BiH za košarkaše u Mejdanu odigran zanimljiv i efikasan meč  u kojem je Zrinjski nadigrao Slobodu sa 101:108 (27:30, 23:23, 22:28, 29:27).

Nakon rezultatski zanimljivog toka utakmice, Mostarci u posljednju četvrtinu ulaze sa rezultatom 72:81. Tri minute prije kraja Tuzlaci dolaze do 92:92, ali do kraja utakmice ne uspijevaju rezultat preokrenuti u svoju korist.

U dresu Plemića najefikasniji su bili Tihomir Vranješ i Ervin Carble, koji su ubacili 27, odnosno 28 poena. Fantastičan je bio i Sreten Knežević sa double-double učinkom od 18 poena i 15 skokova.

Kod Slobode je najefikasniji bio Ibrahim Durmo s 21 poenom, a imao je čak i 20 skokova. Darrell Loyd Davis je dodao 20 koševa.

U narednom devetom kolu Sloboda će na gostovanje KK Promo iz Donjeg Vakufa, dok će Zrinjski dočekati OKK Čelik.