subota, 21 Novembar 2020 16:46

Duel starih rivala: Mlada i borbena Sloboda osvojila vrijedan bod na Grbavici

Mlada i borbena ekipa FK Sloboda večeras je u okviru 15. kola, izborila vrijedan bod na Grbavici.

Dobra utakmica, koja je ponudila mnoštvo prilika i četiri gola, na kraju je završena 2:2.

Sloboda je povela već na samom startu utakmice. Nakon kornera zaboravljen je bio Kurtalić, koji je precizno pogodio u drugoj minuti susreta.

Tim Amara Osima je poslije primljenog gola imao veći posjed lopte i krenuo po izjednačenje. U osmog minuti je Bekrić pogodio stativu, a u 22. minuti Željezničar je došao do izjednačenja. Pogodio je Juričić, uz dosta sreće. Štilić je šutirao, a lopta na putu prema golu pogodila napadača Želje, promijenila pravac i završila iza leđa Golubovića.

Sloboda je mogla do prednosti četiri minute kasnije, a udarac Tomađevića zaustavila je prečka.

U drugom poluvremenu do 75. minute nije bilo većih šansi, kada Štilić donosi preokret domaćoj ekipi. Precizan je bio nakon lijepe akcije i asistencije Boje.

Igrači Slobode se nisu predavali i  u 89. minuti gosti dolaze do poravnanja. Pogodio je rezervista Alić, koji se odlično oslobodio svojih čuvara i u maniru iskusnh golgetera matirao Erića.

Ekipa Slobode koja je u prvoj postavi imala čak šest igrača do 21 godine, danas je upisala treći uzastopni remi "Crveno-crnih" na Grbavici.