sda desktop gif 2

utorak, 22 Septembar 2020 07:44

Dvije pobjede i remi: Mlađe selekcije FK Sloboda nastavljaju sa uspjesima

2209 fk Sloboda

Tokom vikenda i jučer na rasporedu su bile utakmice omladinskih selekcija FK Sloboda. U subotu su juniori gostovali u Prijedoru, dok su pioniri i kadeti bili gosti Sarajevu. Ostvarene su dvije pobjede i jedan neriješen rezultat.

Kadetska selekcija FK Sloboda pobijedila je odgovarajuću selekciju FK Sarajevo rezultatom 2:1. Iako oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih fudbalera, ratoborni momci predvođeni trenerom Adnanom Jahićem su u Sarajevu demonstrirali lijep fudbal, ostvarili su pobjedu preokrenuvši rezultat i nastavili su niz neporaženosti. Strijelci su bili Denis Bratovčić i Ali Mahmud. Strijelac za domaću ekipu je bio Jahja Bajrić.

Pioniri su odigrali neriješeno, 1:1. Povele su Sarajlije u prvom poluvremu, a strijelac je bio Faruk Bezdrob. U drugom poluvremenu pionirska selekcija FK Sloboda golom Tarika Hasanovića dolazi do izjadnačenja i postavlja konačan rezultat utakmice. Do kraja domaćini ostaju sa igračem manje, a isključen je Refik Marseli.

Juniorska selekcija je ostvarila osmu pobjedu. Ovog puta je poražena ekipa Rudara iz Prijedora rezultatom 1:2. Poveli su juniori golom kapitena, Tarika Saletovića. Domaći stižu do izjednačenja u 66. minuti, a strijelac je Mario Pavlović. Rezervista Armin Vrabac još jednom donosi pobjedu i postavlja konačan rezultat utakmice 2:1 u 77. minuti.

Na tabeli su juniori i dalje prvi sa maksimalnim učinkom, sedam pobjeda u sedam odigranih kola. Osvojili su dvadeset i jedan bod, a dva boda manje ima Zvijezda 09. U konkurenciji kadeta jedina neporažena selekcija je selekcija FK Sloboda. U osam odigranih kola, ostvareno je šest pobjeda i upisana su dva remija. Osvojeno je ukupno 20 bodova, što je u ovom trenutku dovoljno za lidersku poziciju.

(Tuzlainfo.ba)

Pioniri se nalaze na petoj poziciji sa osvojenih 15 bodova. Prvoplasirana je ekipa Zrinskog sa šest bodova više. Osvojili su 21 bod u osam odigranih utakmica.