subota, 01 Avgust 2020 19:28

Sloboda novu sezonu Premijer lige BiH otvorila remijem

0801 slo rad

Novu premijerligašku sezonu Sloboda je otvorila remijem sa komšijama iz Bijeljine.

Na tušanjskom semaforu na kraju prve utakmice nove sezone Premijer lige BiH pisalo je 1:1.

Nakon nezanimljivih 40 minuta igre u prvom poluvremenu, gosti su prvi stigli do pogotka.

U 44. minuti Mahir Karić je prizemnim udarcem matirao domaćeg Golubovića i goste na poluvrijeme odveo sa minimalnom prednošću.

Od tada su gosti imali još nekoliko šansi koje nisu iskoristili, a kazna je stigla u 61. minuti. Centaršut kapitena Slobode Beganovića čudnovato je završio  iza leđa golmana Kozića.

Do kraja susreta nije bilo ozbiljnijih situacija na obje strane što je bilo dovoljno za 1:1.

Podsjećamo, utakmica je u skladu sa odlukama NFSBiH odigrana bez gledatelja i sa ograničenim brojem prisutnih timskih pratilaca i uprava obje ekipe i medija.

Sloboda - Radnik 1:1 (Beganović 61' / Karić 45')

FK Sloboda: Golubović, Jusić, Uzelac (od 46. Mujkić), Beganović, Husejinović, Herić (od 65. Kurtalić), Tomašević, Husić (od 59. Omerović), Predragović (od 83. Salihović), Maksimović, Mujagić (od 65. Žerić). Trener: Gradimir Crnogorac.

FK Radnik: Kozić, Novaković, Mekić (od 74. Sušić), Vasić, Bradonjić (od 81. Huseinbašić), Gogić, Karić, Đurić (od 74. Zukić), Motika (od 90. Šarić), Korasić, Šubert. Trener Slavko Petrović.