srijeda, 01 Juli 2020 17:01

Škola fudbala OFK Tuzla ponovne nastupe na turnirima počela pobjedama

0107 ofk tuzla

Selekcija Škole fudbala OFK Tuzla, nakon tri mjeseca pauze bez nastupa na turnirima, a što je uzrokovano pandemijom koronavirusa, u nedjelju 28. juna 2020. godine su učestvovale na turniru u Rapačama, koji je okupio brojne ekipe sa područja Tuzlanskog kantona u kategorijama igrača rođenih 2009/2010 i 2011/2012.

OFK Tuzla je učestvovala sa tri ekipe, od koji su se dvije popele na pobjedničko postolje.

Ekipa u A 2011. godište odigrala je kroz kvalifikacije tri utakmice (Tinja 0:1, Špionica 4:0 i Omega 3:1), a ekipa B 2012 dvije utakmice (Solina 0:2, Trijumf 0:2), nakon kojih je okončala takmičenje.

Ekipa u A 2011. u polufinalu je poražena od Trijumfa sa 2:1, a u utakmici za 3. mjesto bila je bolja od Soline sa 3:1, što je bilo dovoljno za bronzane medalje. Za najboljeg igrača u generaciji 2011. proglašen je Amar Smajić iz OFK Tuzla.

U kategoriji 2009. / 2010. dječaci sa paša Bunara su osvojili ubjedljivo 1 mjesto i zlatnu medalju. Krenuli su pobjedama: OFK Tuzla - FK Vrana 11:0 i OFK Tuzla - FK Jedinstvo 4:0. U razigravanju za ulazak u polufinale su igrali sa FK Omega i pobjedili 3:0. U polufinalu su se sastali sa Jedinstvom iz Vučkovaca i pobijedili 1:0, a u finalu bili bolji od Tinje i pobijedili sa 3:1 U ovoj kategoriji za najboljeg strijelca turnira je proglašen igrač OFK Tuzla Ajdin Bektić sa 17 postignutih golova.

- Poslije tri mjeseca pauze od turnira, ovo je prvi turnir gdje su učestvovale naše ekipe i ponovo odigrale zapaženu ulogu gdje smo osvojili bronzanu i zlatnu medalju, te pobrali sve simpatije za kvalitet igre i ponašanje dječaka na terenu. Turnir je bio besprijekorno organizovan i želim da pohvalim domaćinu na konkretnosti i što su učinili sve da turnir prođe u najboljem redu. Ovo je još jedan u nizu uspjeha naše škole, pokazatelj kvalitetnog rada i dokaz da se u našoj školi rađaju novi talenti koji će u budućnosti izrasti u velike igrače – istakao je šef škole fudbala OFK Tuzla Denis Sadiković, koji je na turniru vodio dječake zajedno sa trenerom Samirom Jogunčićem.

Redovni treninzi Škole fudbala OFK Tuzla se na stadionu Paša Bunar održavaju ponedjeljkom, srijedom i petkom, a škola je otvorena za dječake iz generacija 2004. - 2014. Sve informacije vezane za upis novih članova mogu se dobiti na kontakt telefon 061/184-260.

(Tuzlainfo.ba)


farah baner

futura toneri veliki

biznis veliki

 

level baner

@ig_tuzla Pratite nas

LOGO FOOTER

Gradski informator - Tuzla na dlanu