Rukometaši BiH poraženi u punom Mejdanu: Dostojan otpor velikoj Danskoj!

•
  •
  •

Rukometna reprezentacija BiH poražena je večeras u Tuzli od favorizovane selekcije Danske, zasigurno jedne od najboljih svjetskih reprezentacija.

U veličanstvenoj atmosferi, koju je priredilo oko 6000 navijača u Mejdanu Danci su slavili sa 23:25.

Naši rukometaši su dobro odigrali prvo poluvrijeme, kada su se sa gostima smjenjivali u vodstvu, da bi na odmor otišli sa golom zaostatka (11:12).

U nastavku su danski rukometaši potvrdili svoj kvallitet, a najveću prednost su imali u 54. minutu kada su vodili 20:24, te utakmicu sigurno priveli kraju.

Utakmica je odigrana je u fenomenalnoj atmosferi, pred blizu 6.000 navijača koji su tokom cijele utakmice davali gromoglasnu podršku našim rukometašima i uprkos porazu ih nagradili aplauzima.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo se nastavljaju na proljeće naredne godine kada naša reprezentacije igra sa Litvanijom, koja je nakon Danske danas poražena i od Bjelorusije.

Do nastavka kvalificija naša reprezentacija će u januaru 2015. godine će prvi put nastupiti na Svjetskom prvenstvu koje se igra i Kataru.

(Tuzlainfo) Foto: A.Bajrić/Avaz

Vezani tekst – Mejdan „gori“: Blizu 6.000 navijača bodri rukometaše BiH u duelu sa Danskom!