Jučer je u Gradskoj upravi Tuzle, održana 14. sjednica Kolegija gradonačelnika Tuzle na kojoj su razmatrani materijali u funkciji pripreme sjednice Gradskog vijeća Tuzle.
Na sjednici Kolegija razmatran je prijedlog Odluke o davanju saglasnosti na odluku Nadzornog odbora „Centralno grijanje” d.d. Tuzla o izmjenama i dopunama tehničkih uslova za priključenje na sistem daljinskog grijanja i isporuku toplotne energije u dijelu koji reguliše toplinske podstanice i vrelovodnu mrežu, naročito kada je u pitanju procedura priključenja novih korisnika na sistem daljinskog grijanja, a sve u cilju pojednostavljenja primjene istih.
Odlukom se obezbijedilo dalje i sigurno funkcionisanje snabdijevanja, te održavanje sistema centralnoga daljinskog grijanja gdje su napravljeni novi tehničkih normativi.
Predloženim izmjenama i dopunama Tehničkih uslova omogućavaju se niže cijene montaže vrelovodnog i toplovodnog priključka, ogranka i toplinskih podstanica, pojednostavljeno je rukovanje i održavanje, što u konačnici predstavlja preduslov za daljnje širenje mreže centralnog grijanja i smanjenje aerozagađenja u gradu Tuzla.