U tri utakmice samo jedan bod: Tuzla City poražen i na Grbavici

•
  •
  •
  •

Fudbaleri Željezničara su u okviru 22. kola BH Telecom Premijer lige BiH savladali Tuzlu City sa 1:0.

Tuzlaci su u zatvorenoj igri uspjeli sačuvati svoju mrežu u prvom poluvremenu, da bi Željezničar poveo u 49. minuti. Kostić je oborio Ramovića na 25 metara, a glavni sudija je svirao slobodan udarac i pokazao drugi žuti karton defanzivcu Tuzle. Loptu je namjestio Semir Štilić, sjajno šutira i pogodio za veliko slavlje na Grbavici.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, iako je domaćin imamo nekoliko dobrih prilika, dok Tuzlaci mogu žaliti za prilikom u 86. minuti.  Nermin Crnkić je bio u šansi, ali nakon duela sa Sinišom Stevanovićem pao je i tražio penal. Ipak, sudac Sabrija Topalović nije pokazao na bijelu tačku i pustio je da se meč nastavi.

Željezničar: Kjosevski – Stevanović, Kosorić, Ikić, Pavić – Sadiković (Bojo od 67.), Alispahić – Ramović, Štilić (Jamak od 91.), Veselinović (Mujezinović od 75.) – Lendrić.
Tuzla City: Fejzić (Muminović od 83.) – Nukić, Kostić, Morris, Leković – Hadžanović, Hasanović – Kulović (Crnkić od 76.), Arežina (Beganović od 52.), Šarčević – Ubiparip.

U nastavku prvenstva, u tri proljetna kola, Tuzla City je osvojio samo jedan bod i napravio značajan korak unazad kada je u pitanju borba za poziciju koja vodi u evropska takmičenja.