Prekinuli “post” od pet mjeseci: Sloboda napokon slavila za bijeg iz opasne zone

•
  •
  •
  •

U okviru 22. kola BH Telecom Premijer lige BiH, Sloboda je na teškom, mokrom i blatnjavom Tušnju dočekala ekipu Čelika iz Zenice. Nakon 90 odigranih minuta “Crveno-crni” su zabilježili pobjedu rezultatom 2:1.

Već u 2. minuti susreta Sloboda dolazi u vodstvo. Odličan centaršut Beganovića iskoristio je Bekić koji glavom pogađa za 1:0. U 31. minuti dosuđen je penal za domaći tim. Siguran izvođač sa bijele tačke bio je Amer Bekić, za oduševljenje navijača na Tušnju.

Igrao se 70. minut kada je Čelik smanjio na 2:1. Strijelac pogotka bio je Crnički.

Ovom pobjedom Sloboda je “pobjegla” iz zone ispadanja i trenutno zauzima 9. mjesto na tabeli sa 21 osvojenim bodom.

Sloboda je nastupila u sljedećem sastavu: Lakić, Jusić, Beganović, Husejinović, Bekrić, Bekić Amer, Bekić Almir, Hajdarević, Marinković, Maksimović i Mujagić.

Tuzlaci su upisali pobjedu nakon 13 prenstvenih kola, a posljednji put slu slavili u septembru prošle godine kada su na Tušnju pobijedili Borac.