Poznati polufinalisti Kupa BiH u nogometu, Tuzla City se oprostio od takmičenja

•
  •
  •
  •

Nogometaši Goška, Zrinjskog, Željezničara i Širokog plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Tuzlanski predstavnik, FK Tuzla City poražen je od Zrinjskog u Mostaru rezultatom 2:1. Strijelci za domaće bili su Jakovljević u 16. i Ćorluka u 81. minuti, a gol za tuzlanski sastav postigao je Ubiparip u 63. minuti. Treba istaći da je ekipi Tuzla City-a diskutabilnom odlukom sudije u 73. Minuti poništen gol.

Gošk je u četvrtfinalu u gostima u Kaknju pobijedio ekipu Rudara s 3:0. Strijelci su bili Jusufbašić u 9., Mašić u 73. i Simeunović u 77. minuti.

U utakmicama koje se su se igrale od 18.00 sati Borac je kao domaćin poražen od Željezničara sa 0:2, dok su Široki Brijeg – Olimpik odigrali neriješeno 1:1, a nakon izvođenja penala u polufinale se rezultatom 5:4 plasirao se Široki