Odbojka: Sloboda u derbiju poražena od Gacka

•
  •
  •
  •

U 16. kolu Premijer lige BiH za odbojkašice Slobode su derbiju kola poražene od Gacka su sa 3:1.

Prvi set pripao je Gacku nakon drame i to sa tijesnih 23:25. U drugom setu Tuzlanke su pokazale više pa uzvraćaju gošćama. Ovu dionicu meča Sloboda je dobila 25:20 za izjednačenje u setovima.

Treći set ponudio je mnogo uzbuđenja. Sloboda je povela 4:0, no do sredine seta Gacko preokreće, a u samom finišu lome otpor domaćih odbojkašica za trijumf 25:23.

Sloboda u četvrtom setu nije uspjela doći do poravnanja. Gacko je igralo sigurnije, mnogo bolje su branile svaki atak Tuzlanki, te sasvim zasluženo osvajaju i ovaj set rezultatom 25:20 za veliku pobjedu u Tuzli.

Tuzlanke su i pored poraza zadržale drugu poziciju iza ekipe Gacka, na kojo jbi trebale ostati do play off-a.