Pripreme: Tuzla City bolji i od FK Macedonia, tri gola Senegalca

by nedim
| 19:08

Danas su fudbaleri Tuzla Cityja odigrali drugi pripremni meč u Turskoj. Protivnik je bio makedonski prvoligaš Makedonija GP 1932, kojeg su Plavi savladali sa 3:0, a sva tri gola postigao je Senegalac Badar Badji.

Trener Elvir Baljić u ovaj meč je ušao sa sljedećom postavom: Muminović – Nukić, Morris, Kojić, Leković – Hasanović, Hadžanović – Kulović, Arežina, Maksimović – Badji.

Igrala se 14.minuta kada su Plavi poveli. Kulović je probio desni bok i centrirao za Badjija, koji između stopera pogađa preko golmana za 1:0.

Isti igrač ponovo je poentirao u 38.minuti, kada je Nukić sjajno prošao po desnoj strani a tamnoputi napadač se sjajno snalazi i drugi puta pogađa mrežu.

Samo minut kasnije Badji ponovo pogađa mrežu Makedonaca, kada je praktično s centra pobjegao protivničkoj odbrani i rutinski završio akciju.

U drugo poluvrijeme Baljić je ušao u duel sa nekoliko novih imena.

Na golu je bio Fejzić, ispred njega Nukić, Kostić, Kojić, Efendić – Sesar, Hadžanović – Kulović, Arežina, Burić – Ramić.

U 66.minuti Ubiparip je zamijenio Arežinu, zatim Beganović umjesto Hadžanovića a Šarčević na mjestu Kulovića.

Od 72.minute Ivković je ušao u igru umjesto Kojića, a od 77.minute Mešinović na desnom boku umjesto Nukića.

U drugom poluvremenu nije bilo golova a i ovaj dio je protekao u dominaciji Tuzlaka.

Vrijedi istaknuti dva poništena gola zbog navodnih ofsajd pozicija i to Ubiparipu i Efendiću.

Naredna i ujedno posljednja provjera je u srijedu protiv ukrajinskog prvoligaša Karpaty.